На сьогоднішній день на ринку існує величезна кількість обладнання та різноманітних рішень в області організації відеоспостереження та сигналізації, які сильно відрізняються як ціною, так і якістю. Останнім часом дуже популярним є використання IP відеокамер і цифрових реєстраторів - в якості основного устаткування, і крученої пари - як середовища поширення інформаційного сигналу та забезпечення живлення камер. Багато називає світ аналогового мовлення застарілим, оскільки він не забезпечує необхідної гнучкості і є більш складним в плані монтажних робіт. Але чи так це насправді? Адже аналогове обладнання має і величезний плюс - воно більш дешеве ніж цифрове. Виходячи з власного досвіду в побудові систем відеоспостереження/сигналізації та оцінки вартості різноманітного обладнання/кабельної продукції, HelPi Group розробила власний підхід у побудові подібних систем, який полягає в комбінованому використанні аналогових і цифрових технологій. Даний підхід забезпечує оптимальне співвідношення ціна-якість. Суть нашого підходу в побудові системи відеоспостереження та сигналізації полягає в наступному:
 • Використання аналогових відеокамер з інфрачервоним підсвічуванням і широким кутом огляду - 88°. Даний тип відеокамер має вартість, яка в 2-3 рази нижче за IP камери. При цьому втрата якості в більшості випадків не є відчутною.
 • Використання коаксіального кабелю для передачі інформаційного сигналу та кабелю типу ШВВП для забезпечення камер живленням. Прокладка коаксіального кабелю і кабелю живлення здійснюється одночасно за ціною одного. У разі знаходження камер в безпосередній близькості один від одної є можливість одночасної подачі живлення до двох відеокамер по одній фізичній парі.
 • Всі коаксіальні з'єднання здійснюються з використанням спеціалізованих роз'ємів і спеціалізованого зажимного інструмента (див. рис.), що дозволяє забезпечити надійність і довговічність контактів.
 • Використання відеореєстраторів Dahau, які виконують перетворення інформаційних сигналів з аналогових відеокамер в цифровий вигляд і виконують не тільки всі необхідні функції по роботі з відео потоком, але і володіють додатковими фукціями по забезпеченню сигналізації:
  - Моніторинг/запис в режимі реального часу.
  - Відтворення, запис, перегляд архіву записів, резервне копіювання і одночасне управління по мережі.
  - Відображення статусу відеоканалів каналів: запис, виявлення руху, втрата відеосигналу і відсутність зображення.
  - Налаштування по кожному каналу: маски конфіденційності, приховання для перегляду, яскравість, контрастність, колір і назву камери.
  - Підтримка функцій з управління роботизованими відеокамерами.
  - Підтримка дій при спрацьовуванні тривоги: старт запису, сирена, активізація PTZ камер, e-mail та завантаження на FTP сервер.
  - Потужне мережеве обладнання: вбудований WEB сервер, програма віддаленого доступу, програмне забезпечення (ПЗ) для відеоспостереження через мобільні пристрої.
 • Налагодження та установка безкоштовного ПЗ для систем відеоспостереження на приладах користувачів, що дозволяє вести відеоспостереження через мережу інтернет в режимі реального часу, використовуючи переносні пристрої - смартфони, планшети, ноутбуки.
 • Приклади використання:

 • Відеоспостереження за будівельним майданчиком - компанія "Ровнопромекобуд".
 • Відеоспостереження за пилорамою Івано-Франківська область.