У сучасних системах безпеки дуже часто стало використовуватися відеоспостереження через інтернет. Для повного прояснення ситуації як це відбувається розглянемо основні варіанти:

1. Відеоспостереження з використанням відеореєстратора. У цьому варіанті мається на увазі наступне. На об'єкті встановлюють відеореєстратор у якого є можливість віддаленого управління (по мережі) - 10/100 Ethernet і до нього підключаються відеокамери. Далі відеореєстратор підключається до мережі інтернет. Будь-який користувач мережі інтернет, який буде знати IP адресу відеореєстратора, зможе здійснювати віддалене відеоспостереження через інтернет. Досить відкрити браузер і вести ip адресу відеореєстратора і на екрані монітора з'явиться зображення з відеокамер, які підключені до відеореєстратора. Відеоспостереження за нянею дуже часто використовує саме цей варіант.

Приклад відеонагляду через інтернет з використанням відеорегістратора Ви можете переглянути на нашому каналі в Youtube:

Відеоспостереження в день      Відеоспостереження в ночі

2. Відеоспостереження з використанням IP відеокамер.При такому спостереженні використовується IP відеокамера, яка відразу підключається до інтернет. Далі відбувається все теж саме, що і в першому варіанті. Тобто, будь-який користувач мережі Інтернет вводить у себе в браузері ip адресу ip-відеокамери і у нього на моніторі видно зображення з камери. Відзначимо плюси і мінуси цього варіанту при приблизно однаковому ціновому діапозоні ip-відеокамери і аналогової відеокамери для підключення до відеореєстратора.

Нижче наведений приклад реалізації відеонагляду через інтернет за допомогою 2 Мп камери Dahau IPC-HDB3200CP в торговому центрі Екватор м.Рівне

Плюси:

 • для реалізації такого проекту при інших рівних умовах достатньо всього однієї ip-відеокамери, а це однозначно дешевше, ніж купувати відеореєстратор з жорстким диском і відеокамеру з блоком живлення;
 • потрібно мінімальний час для монтажу і налаштування всієї системи, за умови, що камер не багато;
 • можна використовувати wifi ip-відеокамеру, тим самим не протягувати дроти до точки установки - один з варіантів бездротового відеоспостереження;
 • IP-відеокамера підключається в стандартну розетку для інтернету.
 • Мінуси:

 • не ведеться відеоархів стандартними засобами самої камери;
 • обмеження функціоналу здатністю самої камери;
 • при використанні великої кількості камер на одному об'єкті серйозно підвищуються вимоги до пропускної мережі каналу для Інтернет і накладаються вимоги на налаштування роутера чи потрібно буде купувати багато ip-адрес у провайдера;
 • для реалізації відеоархіву, спрацьовування на детекцію руху або по тривозі, потрібно комп'ютер з відповідним програмним забезпеченням, який повинен бути постійно включеним, а це все веде до істотного подорожчання і не надійності всієї системи.
 • 3. Так само відеоспостереження можна робити не тільки через інтернет, але і в рамках однієї або декількох об'єднаних локальних мереж. Під цим мається на увазі наступне. Коли в проекті задіяно все обладнання як і в першому варіанті, але відеореєстратор підключений не до мережі інтернет, а до локальної мережі служби безпеки об'єкта. Відеоспостереження в офісі часто працює саме за такою схемою. Така схема реалізації відеоспостереження на об'єкті дозволяє побудувати багаторівневу модель контролю безпеки. Для більшої наочності розглянемо приклад. Коли в багатоповерховому офісній будівлі на кожному поверсі сидить охоронець і дивиться за зображенням з відеокамер через монітор який підключений на пряму до відеореєстратора. У свою чергу відеореєстратори з усіх поверхів підключені до локальної мережі будинку і так само до цієї локальної мережі підключені і комп'ютери загального центру безпеки всього об'єкта. І оператори центру ведуть відеоспостереження через локальну мережу. Використовуючи локальну мережу, а не мережа загального користування - Інтернет, Ви істотно підвищуєте безпеку, тому що несанкціоновано віддалено підключиться до системи стає не можливо. Так же відзначимо, що відеоспостереження для будинку або квартири значно більше підходить під перший варіант.

  4. Комбіноване відеоспостереження - коли використовуються всі три перші варіанти в одному. Дуже часто відеоспостереження у школі буває комбінованим. Коли частина відеоспостереження зроблено спеціально для батьків, інша частина - для систем безпеки і для здачі атестаційних іспитів.

  Ціни по відеонагляду Ви можете переглянути на сторінці "Ціни" данного розділу.