СКС набуває в даний час все більшої актуальності. Якщо у вашій фірмі більше п'яти комп'ютерів - Вам необхідна СКС. Без неї немислима побудова надійних, гнучких і високошвидкісних мереж передачі (мови, даних і відео) в сучасній організації будь-якого рангу - будь то офіс, банк або виробниче підприємство. Досить часто якості кабельної системи приділяють мало уваги, і це незважаючи на те, що, за статистикою, від 70 до 90 відсотків простоїв викликано проблемами з КС. Грамотно спроектована і побудована кабельна система служить близько 15-20 років практично без відмов. Іншими словами, один раз встановивши "правильну" кабельну систему, можна назавжди забути про неї як про потенційне джерело неприємностей. Структурована кабельна система (СКС) дозволяє об'єднати в єдину систему комп'ютерну, телефонну мережі і т.д. Вона забезпечує гнучку зміну робочих місць співробітників і повну зміну конфігурації системи, включаючи заміну і додавання обладнання, розширення системи. Для зміни конфігурації СКС системного адміністратора досить перемкнути кабель на патч-панелі з одного гнізда на інше.

Переваги СКС перед звичайними кабельними системами:

  • для передачі даних, голосу і відеосигналу використовується єдина кабельна система;
  • володіють модульність і можливостями внесення змін і нарощування без заміни всієї існуючої мережі;
  • не залежать від змін технологій і постачальника устаткування;
  • використовують стандартні компоненти та матеріали;
  • допускають управління та адміністрування мінімальною кількістю обслуговуючого персоналу;
  • дозволяють комбінувати в одній мережі волоконно-оптичний і мідний кабель;
  • є можливість розширення при збереженні інвестицій.

Робоча область, як правило, складається з інформаційної 1 або 2-х портової розетки для підключення ПК до інформаційної мережі, забезпечення телефонного зв'язку та інших інформаційних сервісів. Також вона може включати в себе електричну розетку для живлення споживачів 1-ї групи: персональних комп'ютерів, пристроїв зв'язку і т.д.

оризонтальна проводка виконується екранованим кабелем SFTP (кат. 5 / е), що забезпечує низький рівень перешкод і випромінювань, або кабелем UTP. Кабелі до робочих місць користувачів (інформаційні та електричні) підводяться в ергономічних пластикових коробах. У них же здійснюється міжповерхова розводка.

Комутаційні розподільні вузли СКС організовуються в спеціальних шафах, в які встановлюється активне і пасивне обладнання.

Серверна в подібних системах являє собою центр всіх комунікацій будівлі - інформаційних комунікацій, серверів ЛВС, системи безперебійного живлення, внутрішнього зв'язку. Активне й пасивне мережне обладнання розміщується в монтажних шафах.