Плата контролера об’єкта

ПРИНЦИП РАБОТИ І ПАРАМЕТРИ

Пристрій записує в незалежну пам’ять час, дату та ID спрацьовування підключених до нього датчиків. Від датчика руху записується кожне 10 спрацьовування. У разі переповнення пам’яті, нові дані записуються на місце старих починаючи з 0×00 адреси. У разі зникнення живлення 12В на платі, дата, час і лічильник адреси контролера скидається в 0×00, запис нових даних в пам’ять проводиться з 0х00 адреси. Установка часу пристрою і зчитування інформації проводиться за допомогою програми ObjectControllerApp через порт USB.

Параметри:

Напруга живлення приладу………………………………..12В;

Напруга живлення  мікроконтроллера…………………..3,3В;

Обм’єм енергонезалежної пам’яті…………………………….16 384 записей;

Зв’язок з ПК…………………………………………………………………….USB;

Табл.1

Датчики

ID

Датчик руху

1

Датчик дверей

2

Контроль доступу

3

 

ПіДКЛЮЧЕННЯ ПЛАТИ КОНТРОЛЕРА

Плата підключається до датчиків і в схему безперебійного живлення згідно Рис.1.

Helpi Group Схема платы контроллера объекта
Helpi Group Схема плати

Рис.1

Призначення елементів:

LED_RED — індикація зайнятості шини USB;

LED_GREEN — індикація спрацьовування датчиків;

BUTTON — не використовується;

PROG — програмування мікроконтролера;

ПРОГРАМА ObjectControllerApp

Програма вимагає установки на ПК Microsoft.NETFrameWork3.5. Установчий пакет ObjectController.msi містить посилання на його установку з інтернету. Якщо ПК підключений до інтернету, то автоматично почнеться установка Microsoft.NETFrameWork3.5, якщо ні — необхідно встановити його вручну.

Загальний вид програми показаний на Рис.2. при відключеному пристрої. Підключення та відключення кабелю USB рекомендується проводити при включеному ПК.

Общий вид программы контроллера посещаемости объекта
Helpi Group ПО

 Рис.2

При підключенні кабелю USB пристрою до ПК ОС Windows починає пошук і установку драйвера HID USB пристрою. Після успішної установки стан підключення змінюється на «Підключено».

Подключение

Рис.3

Для перевірки поточного стану датчиків натиснути кнопку «Прочитати» відповідного розділу. Зроблено для зручності при перевірці підключення датчиків і їх справності. Так само при спрацьовуванні будь-якого з датчиків блимає зелений світлодіод на платі.

Состояние

Рис.4

«Синхронізувати» — встановлює час і дату календаря пристрою таке ж, як встановлено на ПК. Поточна дата і час пристрою відображається після натискання кнопки «Прочитати». За замовчуванням 00.00.2000 00:00.

Синхронизировать

Рис.5

«Стерти дані» — стирає незалежну пам’ять і скидає лічильник адреси в 0х00. «Прочитати …» зчитування даних з пам’яті в текстовий файл і відображення їх на графіку. Прогрес читання відображається на панелі статусу внизу форми програми (Рис.6). Читання займає кілька секунд. Список, що випадає дозволяє відобразити на графіку цікаву для користувача дату.

ObjectControllerApp

Рис.6

Текстовий файл читабельний, открівается блокнотом. ID датчиків наведені в таблиці Табл.1 і довідці програми.

По осі X графіка добовий час, по Y — ID датчиків. Графік можна наближати виділяючи його курсором «миші» (Рис.7, 8). Таким чином, поступово наближаючи і аналізуючи вісь Х, можна дізнатися точний час спрацьовування датчика.

Контроль посещаемости объекта
Helpi Group плата для контроля посещаемости

Рис.7

Временная Ось

Рис.8

Пункти меню:

«Відкрити …» — відкрити текстовий файл для графічного аналізу;

«Закрити» — закрити поточний файл;

«Експорт …» — збереження графіка як картинки;

«Печать …» — вивід на друк графіка.